| xaxi a întrebat:

Cum puteti comenta asta :Când faci ceva frumos pentru baştină, te ridici şi tu în ochii băştinaşilor.

Răspuns Câştigător
| Bumbii a răspuns:

Citatul asta vrea sa zica, ca bastinasi odata ce le-ai facut bine sau ceva frumos pentru ei te au la ochii buni cum s-ar zice happy

3 răspunsuri:
| Allinn a răspuns:

De exemplu, daca tu faci ceva pentru comunitate, pentru orasul in care traiesti iti vei ridica statutul in ochii lor. Adica te vor lauda, iti vor acorda premii, asa ceva. happy

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Faptele bune se răsplătesc și ești mai respectat/apreciat de către oameni.

| Musique a răspuns:

Dacă te afirmi în societate, rămâi sus o vreme, apoi cazi.