| MrFunky2 a întrebat:

Cum sa imi setez routerele sa aiba ip dinamic? Am unul de la Telekom si unul de la TPlink

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te referi la IP dinamic in cadrul retelei locale? Ca numai ala il poti face tu dinamic in cadrul retelei tale locale

producatorul routerului dupa cum ti am zis nu are nicio importanta daca tu vrei un ip dimanic cu care sa iesi in exterior

| doctorandus a răspuns:

Stimabile, furnizorul de acces decide daca ai IP static sau dinamic. Pe urma, poti sa ai IP dinamic si sa nu se fi schimbat in ultimii cinci ani.