| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Cum sa scap si eu mai repede de un herpes?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Herpes-ul, daca este langa buzele gurii, dispar daca dai cu aproape orice cema / unguent. Mai demult am dat si cu crema de dinti, pe a doua zi a trecut. Principalul este sa se "unga" pielea (sa nu fie uscat), dupa acea anticorpii organismului isi fac efectul.

| Amely21 a răspuns (pentru Bula):

Eu am auzit iară că trebuie sa se usuce, să dispară mai repede...

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu Aciclovir sau plasture compeed.

| nicky a răspuns:

Cumpara-ti Aciclovir, este un unguent f eficient.

| mioara a răspuns:

Cel mai bun este un tratament naturist /Calivita

| gabimaris a răspuns:

Unde este localizat? in functie de localizare tratamentul difera, asa ca mai bine consulta un dermatolog si, pana atunci, nu lasa pielea sa se usuce, incearca un unguent pe baza de galbenele! sanatate!

| oana1 a răspuns:

Eu dau cu cafea adica cu nes si e foarte bun

| nicoleta_5825 a răspuns:

Trateaza-l cu pasta de dinti si se va usca intr0o saptamana.

| Pitika_5185 a răspuns:

Si eu am herpes exact in momentul in care tu citesti.Foarte nasol...mama imi zice sa imi dau cu acetona ca sa se usuce sa prinda mai repede coaja.Eu prefer sa-mi dau cu un unguent, pasta de dinti sau cel mai bine un plasture anti-herpetic. Sper sa treaca repede.Nu am de gand sa ies asa afaralaughing

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plasture Compeed sau crema Aciclovirhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste HERPESTOP e foarte eficient si date mereu cu elhappywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te cu pasta de dinti si sa nu l rupi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun pentru herpes este euvirox crema. dar nu se mai gaseste. am cautat cred ca in jumatate d farmacii stiind ca acesta este cel mai bun. restul abia daca au vreun efect. toata lumea spune ca au acelasi aceiasi compozitie dar difera are ceva in plus.am stat si am comparat prospectele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am luat mustata cu ceara si m-am iritat iar dupa o zi mi-au aparut 2 herpes-uri maricrying(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata stiai linistita ca si eu am herpes dar ma duc la bunica imi fac un ceai de galbenele si in 2-3 zile am scapat fara sa dau bani pe alte pastile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a zis mama sa ma dau cu lamaie, pentru ca ei i-a trecut foarte repede dupa ce s-a dat cu lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Herpesul aflat in mediu acid ( lamaine, menta)sau cu pasta de dinti, aciclovir trece intr-o saptamana, dar cel mai eficient este zoviraxul ca il arde chiar de la prima aplicare. Dupa mine plasturii doar acopera herpesul nu neaparat il face sa dispara ci chiar ii lungeste durata.

| Chicet a răspuns:

Vezi u? daca te tratezi cu pastile sau natural herpeseul va trece mai repede in funcie de persoana! deci poate trece foarte repede daca iti cumperi un tratament leacurile babesti de cele mai multe ori iti fac rau deci ai grija...

| Adina_Ceausescu_1996 a răspuns:

Eu mi-am dat cu pasta de dinti pe el si mi s-a facut de 2 ori mai mare pentru ca se usuca si il strange iar cand o sa cureti pasta se umfla foarte rau... pentru mine nicio crema nu a fost de ajutor ma tine minim o saptamana orice as face