| YoyoXender a întrebat:

Cum scap de cearcănele de la ochi?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te speli energic (si mai indelungat) la fata cu apa rece dimineata, imediat dupa ce te-ai sculat din pat.
Daca simti nevoia, spalatura se poate repeta si in cursul zilei.

| Violleta2022 a răspuns:

Dormind orele de noapte, de la 9.30- 10 seara pana dimineata.

| oglindasultanului a răspuns:

Dar si voi cand chiar aveti o problema, sunt curioasa, de ce nu folositi "search" ci puneti o intrebare noua atat de banala?
https://www.tpu.ro/cauta/raspunsuri/?keyword=cearcane&ord=data Astea-s raspunsuri.

| RxTx a răspuns:

Cu apă ne începută din fântână luată atunci când se reflectă în ea luna plină

| RxTx a răspuns:

Eu nu cred că se poate scăpa
Am fost și vegetarian 6 luni
Am dormit si la timp de seara de pe la 8 pm până dimineața la 8AM
Nu cred că se rezolva de cat dacă îți iei 2 job-uri și atunci o sa fii atât de obosit în cat chiar nu o sa te mai intereseze
Asta înseamnă că ai scăpat. Pt că nu te mai interesează. Așa că nu te mai deranjează

| Bula a răspuns (pentru RxTx):

Luaind 2 job-uri te imbatranesti de 3 ori mai rapid.
Pana ce ai ajunge la pensie, ai sanse sa fii deja ingropat.

| RxTx a răspuns (pentru Bula):

Eu dimineațălucram.la o firma la institutul bancar sau dacă mă trimeteau la o fabrică de armament

Pe seara lucram câteva ore la un videochat

Noaptea lucram la o tipografie aveam grija de 40 de graficieni cu calculatoarele lor cu tot.

Aveam 3 job-uri într-o singură zi

De multe multe ori dormeam la tipografie care 7 minute puneam ceasul sa sune mai dădeam un next mai dormeam 30 minute apoi mai dormeam 12 minute iar suna ceasul iar mai dădeam un next iar mai dormeam 40 minute

Peste 2 ani lucram la Astral dimineață la ora 5 eram la sediu la ei eram coordonator activități service și gestionar aveam echipe de montatori in subordine pe la 6 dimineață le dădeam materiale modemuri mta media fibra coaxial utp și le făceam harta unde sa meargă să facă instalările
Pe la 8 sunam oamenii și stabileam cu ei la ce ora să fie acasă făceam hărțile treimeteam mașinile pe teren să consume cat mai putina benzina în funcție de adresele oamenilor
ALOCAM IP-uri reale pe Mac mtu mta utma DocSys
Cmts voip... Pbx
Apoi aloc.in funcție de contracte internet telefonie televiziune pe modemurile respective
Fugeam puțin pe teren făceam verificări tehnice calitative și cantitative inspecții tehnice controale
Apoi seara făceam pe.recrptiomerul și gestionarul pentru tot ceea ce nu sa instalat.

Apoi seara mergeam la video chat apoi noaptea la tipografie

Anul următor lucram la o firma reparam ups-uri de mare capacitate și de 800 amperi/ faza ziua
Seara colaboram cu o firma care reparam castomate dentare și reparam și echipamente pentru tehnica dentară
Apoi noaptea mergeam la tipografie

Am avut câțiva ani în care am tras tare în viață
Apoi mi-au mai umplut buzunarele de bani și am început să mă lenevesc să intre durerea in oase oboseala

Dar am avut și job la care câștigăm 300 euro/zi pe cartea de muncă și dormeam doar 4 ore o dată la 2 nopți în mod intenționat că să pot face fata la clienți.
Bine in weekend eram liber
Dar în cursul săptămânii nu îmi luam scaun sub mine și făceam micro electronică din picioare că să pot câștiga 300 euro / 20 ore de muncă
Hai sa zicem dormeam 4 ore pe noapte în cel mai fericit caz și dormeam in general la servici nici nu mai plecam de acolo

| Bula a răspuns (pentru RxTx):

Te vei odihni la pensie.
Daca o apuci.

| LittlePoppy a răspuns:

Dormind suficient. Noaptea, nu ziua.

| sparklingqueen a răspuns:

Salut,spala-te pe fata in fiecare dimineata, mananca sanatos, si cel mai important, dormi minim 8 ore, si daca nu si nu, cearcanele pot fi si genetice, luate de la parinti/rude.

| Ioanaveres44 a răspuns:

După o anumita varsta, in cabinetele specializate se poate folosi acidul hialuronic. Nu cred ca e cazul la tine.

Sunt anticearcane f bune pe Notino, iei o nuanta deschisa si o mai amesteci cu fond de ten. De asemenea un iluminator te va ajuta.

Si multa apa rece dimineata - de ce se spune asa fara sa stim... pentru ca de fapt stimuleaza circulatia capilara si ajung acolo mai multi nutrienti. Fond de ten si anticearcan, vara frumoasa!