| bog1999 a întrebat:

Cum schimb parola la yahoo mail?

Răspuns Câştigător
| Alex1 a răspuns:

Pentru ca aproape in fiecare zi se gaseste cineva sa intrebe: "Cum se schimba parola la messenger?", m-am decis sa realizez acest mic tutorial.

In primul rand trebuie sa aveti Yahoo Messenger pornit. Si bineinteles, sa va stiti parola actuala de la messenger.
Apoi:
1. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Passwordhappy introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Passwordhappy completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Passwordhappy.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

Atentie, acesta varianta este valabila doar daca doriti sa va schimbati parola la id-ul vostru de messenger! In nici un caz nu functioneaza daca aveti in gand sa spargeti vreo parola. shame on you:d:d:dbig grinfunda?