| Tudami a întrebat:

Cum se calculeaza media pe un semestru cu tot cu teza?

Răspuns Câştigător
| xGyAx a răspuns:

Prima data:aduni notele care le ai, fara teza. apoipe imparti la cate ai ex:am 3 note de 10 si le impart la 3. apoiaduni din nou cu tezi si imparti la 2.si iti da media.SUCCES

6 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Media din oral x 3 + teza/4
9 x 3 +7/4= 8. 5 exemplu

| Puffy26 a răspuns:

Bunăăă. Da dar nu stiu cred ca teza e 25% din mediee. Ceao... aaa si media se calculeazăă aduni totate notele si le impartestii la nr. lorwave

| Ayna a răspuns:

Media la semestru la obiectul la care ai dat taza plus nota de la teza impartit la doi.Aceasta e nota generala la obiect.Calculezi astfel nota la fiecare obiect la care ai sustinut teza si la urma faci media la toate!winking

| Kat123456 a răspuns:

Aduni notele fara teza le imparti la cate sunt apoi aduni cu teza si imparti la 2

| dutzy_2100 a răspuns:

Media notelor ( notelor de la clasa/teste FARA teza) ×3 +teza impratit la 4

adica daca ai 9-10-10 la clasa si 4 in teza

media notelor de la calsa e 10×3+4 ( totu impartit ) la 4
deci o sa fie 34/4 =8, 5

| ItDoesntMatter a răspuns:

Media notelor la oral inmultit cu 3 plus nota in teza totul impartit la 4

funda?batting eyelashes