| BugsBunny3 a întrebat:

Cum se da print screen la Samsung Galaxy S4?

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

In primul rand, pentru a putea face un print screen cu telefonul mobil (sau tableta) care opereaza cu sistemul Android, acesta trebuie sa aiba si butoane fizice pentru optiunea de volum mai mare sau volum mai mic. Pentru a face efectiv screen shots trebuie sa apasati concomitent butonul de pornire al telefonului si butonul pentru volum mai mic si sa le tineti apasate cateva secunde. Imaginea care era afisata in acel moment pe ecranul telefonului va fi salvata automat in memoria acestuia.Bafta!

1 răspuns:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a face ''printscreen'' trebuie sa apesi simultan butoanele ''home'' si ''power'' sau butoanele ''home'' si ''volume down''.
O seara buna.