| StopRacism a întrebat:

Cum se deschide un fisier .pps in .ppt ?

5 răspunsuri:
| cata416 a răspuns:

Cu programul PowerPoint.

| IngeraşVerde a răspuns:

Buna!
Acest fisier se poate deschide cu programul PowerPoint :
http://en.softonic.com/s/microsoft-powerpoint. Ai grija, daca vei sterge extensia [.pps sau. ppt] nu vei putea deschide fisierul! Sau daca vrei sa-l ascunzi de cineva, stergi extensia si cand intrii. o adaugi!

| alexmircescu13 a răspuns:

Cred ca stiai ca trebuie sa ai instalat PowerPoint, care e o componenta a pachetului Microsoft Office. Daca ai, e ok. Daca nu, exista si alternativele gratuite Open Office sau Libre Office, care fac acelasi lucru dar... sunt gratis. In fine, concluzia este ca trebuie sa dai click dreapta pe fisierul respectiv si sa selectezi New. In felul asta deschizi prezentarea.pps in modul editare. Succes!

| StopRacism explică (pentru alexmircescu13):

Multumesc pentru ajutor.

| iurikas4 a răspuns:

O_o in jopa