| alexalexandrusincerul a întrebat:

Cum se elimina spirtul (alcoolul medicinal)? Pe canalizare stiu ca nu se poate arunca decat diluat...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar de ce trebuie sa-l arunci?

| WhiteLife a răspuns:

Sa-l diluezi inseamna sa-l amesteci cu apa. Tinand cont ca daca il arunci, oricum da de apa in canalizare, e cam aceeasi chestie. Nu am idee cum trebuie aruncat (eu pana acum il aruncam pur si simplu, ca pe orice lichid/apa murdara etc), dar daca trebuie diluat, il poti dilua cu apa de la robinet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu s-ar putea arunca pe canalizare?

| alexalexandrusincerul explică (pentru anonim_4396):

Auzisem ca ar trebui diluat inainte...

| PainTech a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Se dilueaza singur cu apa... Nu e nevoie.

| Doja a răspuns:

Mona nu se arunca. Se foloseste intr-un strat subtire apoi se evapora. Mona este a noastra, a tuturor. Nu a canalelor

| TrustMeNIbba a răspuns:

Asa mica ai casa?