| Mynameiz a întrebat:

Cum se face captura de ecran pe calculator, am incercat asa Alt+print screen si nu merge.

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se apasa nici un alt. Apesi doar printscreen. Apoi deschizi Paint si dai paste.

| KodrutZ a răspuns (pentru Salontanul):

Alt-Prnscrn capteaza doar fereastra activa, nu tot desktopu'.

| Salontanul a răspuns (pentru KodrutZ):

Ciudat! La mine merge pe tot descktopul: http://s1066.photobucket.com/......h.jpg.html
O-i avea eu alt Windows? Mai destept?

| KodrutZ a răspuns (pentru Salontanul):

Lol, nu. Windowsul tau are alt utilizator ca al meu. In cazul tau, nu aveai un program in foreground ca sa ti-l captureze pe ala. Daca ai desktopul gol, normal ca si alt-prnscrn captureaza desktopul...

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de windows. Incearca cu Windows Key (tasta aia cu semnul de la windows) + printscreen.

| Valentinaldoilea a răspuns:

La desktop e suficient print screen. La laptop, FN + print screen.
Dupa fiecare intri in Paint si dai paste.

| HandaSei a răspuns:

Https://screenshu.com/en/

Cel mai bun program de făcut printuri și sheruire instantă pe site-ul aplicației doar apăsând pe un link, eventual poți face și puțină editare extrem de basic! ^.^

| razvitzi a răspuns:

Doar tasta printscreen este de ajuns. Apoi deschide paint si apasa "ctrl +v"!

| MOvidiu a răspuns:

Salut, dai CTRL+C apoi intri in paint din start si dai CTRL+V Succes!

| Cristian_Ciky_1997 a răspuns:

Uite cum faci. apesi pe butonul de PrtScn, apoi faci combinatia asta pe tastatura Ctrl+a nu e neaparat sa pui si +. Apoi Ctrl+c intri in Pent si faci Crtl+v si o sa-ti mearga sigur. ( MULTA BAFTA )

| Sandu_Anca_1988 a răspuns:

In cazul in care doresti sa faci un print screen cand navighezi pe internet, daca folosesti Google Chrome, este foarte usor.Au la extensii Capture Page sau ceva de genul, o instalezi si poti sa o folosesti foarte usor doar cu un click. happy