| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Cum se folosesc automatele acelea (gen de la Penny) prin care poți să plătești, să-ți bagi bani în PayPal, ș.a.m.d? Vreau să-mi cumpăr ceva online prin PayPal și n-am card. Este o variantă bună automatele astea, sunt sigure și cum se folosesc?

Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul nu are card!
Paypalul este o platforma internationala de plati si incasari, care lucreza numai daca ai legat contul bancar sau un credit cardul, de el.
Din pacate, nu poate fii alimentat la nici un automat bancar.
paypalul isi trage singur bani din contul tau bancar.
Contul bancar se poate face numai daca ai 18 ani impliniti si ai cont bancar sau credit card.

| TheBoyTheCool24 explică (pentru Violleta2022):

Nu cred c-ai înțeles întrebarea. Există automate cu ajutorul cărora poți face anumite încărcări iar la opțiuni acolo am văzut și PayPal și nu știu cât de safe sunt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheBoyTheCool24):

Baiete, folosesc Paypalul de peste 10 ani de zile. Fac tranzactii frecvente prin el, vand, cumpar, platesc facturi si incasez bani.
Paypalul este cea mai mare plaforma internationala de plati din lume, dar este doar online, fara automate si fara caduri.
Traiesc de peste 20 de ani intr-o tara occidentala si stiu sistemele bancare foarte bine, dar inca nu am auzit sau vazut, un cont de paypal care se poate incarca la un automat.
fa-ti cont legald e paypal, leaga-ti credit cardul sau contul bancar si fa cumparaturi cu el.
Dar retine, nu esti eligibil sa ai cont paypal, daca nu ai 18 ani impliniti (ceea ce ma tem ca tu nu-i ai).