| EveTorres a întrebat:

Cum se juca jocul Flori, fete si baieti? si ce jocuri mai stiti?(va rog sa spuneti si cum se joaca).

3 răspunsuri:
| nikol_8225 a răspuns:

Pai jocul flori, fete si baieti se joaca in felul urmator.2 pesoane pleaca mai incolo de restul grupului, aleg un nr(de obicei de la 0-10)apoi se intoarce la grup,si persoana care giceste nr isi va alege dintre urmatoarele categori. Flori,fete,baieti,carti, actori, etc(se mai pot adauga)si cele 2 persoane se duc si pun 5 nume de...(asta se decide doar dupa ce alege cel ce a gicit nr)ex:nr 1 il giceste o fata si ea alege flori cele 2 pers care au pus nr trebuie sa aleaga 5 flori de ex:1.lalea,2.trandafir,3.garoafa,4.zambila,5.ghiocel...apoi intrebati cei face la primul al doilea etc, apoi voi va alegeti ce sa fiti eu prima-lalea a doua-trandafir si cu cine alege cu aceea va pune urmatorul nr.Atentie nu se spune cine e trandafir si cine e lalea.o funditasmug:*

| EveTorres explică:

Eu voiam sa aflu cum se joaca versiunea asta:aici aflai cine te place, puteai face declaratii pe ocolite.pe cea care mi-ati spus- voi o stiu si eu.

| Eddie_9624 a răspuns:

laughing Se joaca in mai multi, doi se duc si aleg un numar. apoi intreaba pe fiecare.iar daca cineva ghiceste ei zic : Flori,fete sau baieti, melodii sau cantareti, carte de bucate sau desene animate. Iar el trebuie sa aleaga. De exemplu daca alege Desene Animate.Cei doi se duc si isi pun 2 nume din desene. de ex unu Tom & Jerry si unu Johny Bravo. si cand vin inapoi "castigatorul" trebuie sa aleaga dintre Tom & Jerry si Johny Bravo.Iar, de exemplu daca zice Johny Bravo se duce cu cel care avea acest numelaughingAi inteles?big grin