| anonim_4396 a întrebat:

Cum se mai poate folosi un tub de spuma poliuretanica daca se apasa pe valva si nu mai iese spuma din acesta desi tubul e aproape plin?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca s-a intarit cel putin in fata (spre dop). Curata si scoate cu ceva partea intarita, iar daca mai este spuma va iesi (atentie cind cureti) si va putea fi folosita. Daca insa s-a intarit toata, cu regret, nu mai e nimic de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze pentru ca aseara am inchis devreme si nu am mai raspuns. Daca nu ai rezolvat deja problema, la prima folosire se taie putin la capat, ca un capacel fiindca este inchis ermetic.

| victorandrei a răspuns:

Ai tinut tubul cu "capul" in jos cand ai apasat?