Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate scapa de conjunctivita?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cu ajutorul unui tratament recomandat de un medic specialist (oftalmolog) în urma unui consult și eventual după un set de analize.
Altfel, ai șanse să devină cronică și tot la medic ajungi. Dar vindecarea va fi mult mai grea.

4 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Mergi la oftalmolog sa-ti dea ceva picaturi ca si conjuctivita e de mai multe feluri

| Violleta2022 a răspuns:

De conjuctivita se poate scapa NUMAI cu crema cu antibiotic prescrisa de oftalmolog.
Daca nu ajungi urgent la oftalmolog pentru tratament, infectia se muta de la un ochi la celalalt sanatos si in scurta vreme se cronicizeaza, lasandu-te cu ochii rosii si usturatori, pana faci tratamentul complet cu antibiotice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun eu cea mai buna metoda, care la mine unul a functionat:
https://www.catena.ro/......lmic-6g-is
Am aplicat pe fiecare seara inainte de culcare, la "punga ochiului" dupa, "surplusul de ramanea cand inchideam ochiul" pur si simplu dadeam pe toata suprafata, in 8 luni de zile, in mod remarcabil a fost cu efect. Dar, nu doar atat, n-am mai folosit in perioada decat prosop special, pentru mine, nu si pentru altii. Fiecare prosop al meu si atat.

| ExEquTeR123 a răspuns:

Umpli o galeata cu motorina, iti bagi capul in ea, ii dai foc si te rogi la dumnezeu sa arda doar conjuctivita.