| anonim_4396 a întrebat:

Cum se procedează cu schimbarea cărții de identitate la împlinirea vârstei de 18 ani? Cand trebuie sa merg să solicit schimbarea?

Răspuns Câştigător
| Dragosshiatat a răspuns (pentru danbnz):

Ce vreau sa mai menționez este ca eu împlinesc 18 ani luna aceasta si pe cartea de identitate scrie ca expira pe 18.12. 2020. Așa este normal sau s-a produs o greșeală?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa depui actele pentru preschimbarea CI inainte cu cel putin 15 zile de expirarea termenului de valabilitate a actualei CI.