| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a întrebat:

Cum se procedeaza gand vrei sa vinzi pe mercador sau poti sati ei teapa

Răspuns Câştigător
| Prezidentul a răspuns:

Ca sa nu iei "teapa" cand vinzi, trebuie sa contactezi cumparatorul, asa este cel mai sigur. Aflii in mod personal daca acesta este serios. Ii poti pune o serie de intrebari, etc. Ok? big grin

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La vanzare nu prea ai cum sa iei teapa. Du dai pachetul la curier sau posta iar ei nu il dau mai departe pana nu primesc banii

| Maioru a răspuns:

Sa iei teapa la vanzare nu cred ca ai cum.Tu faci coletul, il expediezi in orasul respectiv la persoana respectiva printr-o firma de curierat iar firma respectiva il preda contra sumei pe care tu ai cerut-o dupa care firma -ti da banii.Simplu,nu? Unde este teapa?

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Pe mercador ca sa fii sigur ca nu iti iei teapa cand vinzi ceva cel mai bine este ca tu sa ii dai produsul celui care este interesat si tu sa iei bani la predrea produsului.

| Celentano1 a răspuns:

Am vandut si eu pe mercador., e ok.NU e teapawinking