| 1Q a întrebat:

Cum stiu ca o firma de asta de castinguri este pe bune si nu este o firma fantoma?

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Majoritatea sunt "fantoma". O sa iti dea exact ce scrie in contract, problema e ca cei care merg acolo nu citesc contractul, doar il semneaza si platesc. Asa ca nici nu ai cum sa ii dai in judecata ca nu au respectat termenii, pentru ca ei ii respecta, s-ar putea chiar tu sa nu-i fi respectat.

| 1Q explică (pentru CuriousStuff):

Este de pe net si nu cere bani zice ca inregistrarea este gratuita

| CuriousStuff a răspuns (pentru 1Q):

Inregistrarea e gratuita, dar daca vrei si poze si "publicitate" te costa, cel mai sigur asa procedeaza.

| LTAA a răspuns:

Cauti pe internet firma respectiva.
Citesti atent contractul

| Iunix a răspuns:

Făcând muncă de detectiv. Caută cât mai multe informații despre acea firmă.

| Mihaela_Alina_1997_f7P8 a răspuns:

Te interesezi pe Google daca este o firma adevarata sau pe Fb daca are vreo pagina, sau intrebi politia

Sper ca te-am ajutat