| anonim_4396 a întrebat:

Cum stiu cata memorie mai am in computer?
Mai precis in D...

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi, dai MyComputer -> click dreapta pe DataD sau unde vrei tu, şi îţi va apărea o diagramă, în care vezi cât spaţiu ai liber.
Depinde şi ce Windows ai. Dacă ai 2007 vista, e mai uşor, că doar deschizi MyComputer şi îţi arată la partiţii, parcă, cât este plin şi cât e liber.

Baftă!

| Lumine a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa stii cata memorie are repartizata o partitie, deschizi partitia respectiva, dai click dreapata si dai click (stanga) pe "Propierties", si acolo iti v-a arata spatiul ocupat/liber.

Succes!

| adriangabor92 a răspuns:

Intri in my computer, click dreapta pe D, properties, si te uiti cate culoare rosie mai ai liber