| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa procedez pentru a trimite o scrisoare, ca aceasta sa nu fie trimisa la o adresa, ci sa fie ridicata de catre destinatar de la oficiul postal (Posta Romana). Am citit putin despre "poste restante" dar as avea nevoie de o indrumare mai detaliata.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: scrii numele destinatarului si apoi scrii Post restant la Oficiul postal unde o trimiti, de ex. Post restant Oficiul postal nr.10 Bucuresti.