| CARMENCITA a întrebat:

Cum trimit cuiva mesaj pe facebook daca nu apare "mesaj"pe pagina acelei persoane? Trebuie ca acea persoana sa ma adauge in lista de prieteni ca sa-i pot trimite mesaj sau cum? E persoana publica.

2 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Inainte sa vad toata intrebarea stiam ca vrei sa trimiti mesaj la ceva celebritate... ia-ti gandul ca nu o sa iti raspunda nimeni la mesajele de fantezie (no offense). Cand ajungi sa fii cunoscut nu mai ai timp sa vorbesti cu oamenii de rand pentru ca sunt prea multi ca sa le raspunzi si sa ai afectiune pentru toti...
Si nu, nu cred ca poti trimite nici daca sunt pe lista de friends... in schimb poti sa scrii pe wall dar nu cred ca o sa ai timp sa scrii la fiecare 20 de secunde ca sa si vada ce ai scris...

| McFlurry a răspuns:

Intri pe profilul persoanei si scrie acolo mesaj dai acolo si ii trimiti.