| SilentRain a întrebat:

Cunoaște cineva un site unde pot învața engleza?

10 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu nu recomand aplicatiile.

http://users.atw.hu/advancedenglish/advanced_english_practice.pdf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok. O greșeală foarte mare este să înveți o limbă din apliații. Îți trebuie practică. Ca să vorbești fluent in engleză, sau ca să începi sa nu te mai bâlbâi, nu ai nevoie de aplicație. Cea mai mare ironie a sortii este sa înveți engleza la școală și din aplicații.

Îți dau un indiciu. Învață exact cum ai ajuns sa cunosti și limba română. Învaț-o ca un nativ! Adică, presupun ca la vârsta de 7-8 ani, deși nu cunoșteai timpurile verbelor, puteai sa legi cuvinte, ca sa formezi propoziții. Ia dialoguri des folosite: comunicare in Bucătărie, intr-un restaurant, pe strada etc. Învață cum am spus, și îți garantez, ca o sa vorbești coerent, ca un nativ. Învață cum se pronunța fiecare cuvânt, nu stâlci cuvintele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general la scoala, ca e gratis. Pe urma la facultate platesti. Daca ajungi la facultate cu 2 limbi straine in generala si liceu, si nu stii o boaba, e grav happy

| Țoglă a răspuns:

Jocuri/Filme/aplicații gen duolingo

| CarcotasulVesel a răspuns:

Https://www.duolingo.com/
https://www.babbel.com/

ambele au si aplicatii

sunt destul de bune, incusiv la vorbire/dictie, care e o parte la care de obicei ai nevoie de profesor, ca sa iti corecteze greselile de pronuntie si reuseste asta prin faptul ca te pune sa repeti cu voce tare cuvintele pe care le auzi, asa ca te-as sfatuii serios sa folosesti casti, ca sa auzi clar cuvintele

| IonutCG90 a răspuns:

Da. Îti dau pe privat dacă ești interesată dar vezi că eu dau lectii acolo. Pot să-ți arăt si profilul meu, am dat testări certificate, luate cu brio, sunt în top 10% profesori de engleză si italiană(fluent nu maternă).

| SilentRain explică (pentru IonutCG90):

Bravii ție pretenas
(Bafta la racolat fete pentru Italia laughing,

| IonutCG90 a răspuns (pentru SilentRain):

Aici mi-ai dat sub centură și nu cred că-și avea rostul happy

| Gaby212 a răspuns:

Duolingo

| ionutmihai2002 a răspuns:

Poti sa incerci cu aplicatia Duolingo de pe telefon