| andrei28743 a întrebat:

Cunoasteti o firma de furnizare de energie electrica si gaz cu plata fixa pe luna? Gen o suma de X lei pe luna atat pentru gaz cat si pentru energia electrica.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, orice firma din domeniu atita vreme cit tu vei consuma identic luna de luna...

| AndreiDesire a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Se refera probabil la serivicii similare ca in alte tari, ca de exemplu in Anglia la apa, ori platesti cata apa consumi, ori platesti anual o suma de bani si consumi cata apa vrei.

| Bizon95 a răspuns:

Da telefon la fiecare funizor de energie electrica (mai nou digi, si alte din astea au abonamente), si la ce firma de caz e in zona ta, si intreaba de abonamente, stiu SIGUR ca la curent erau abonamente diferite, de gen pentru pensionari era data o cantitate maxima, la un pret fix, si daca depaseai te costa de ustura, dar daca nu depaseai era mai ieftin decat daca plateai cat consumai