| Joker3134 a întrebat:

Dacă ai probleme de sanatate si nu poti ajunge la munca cum iti dai demisia?

2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Poti face asta si prin email, dar mai bine ia concediu medical de la medicul de familie si cand te refaci ai conversatia asta fata-n fata ca un om matur si serios.

| crud a răspuns:

De ce sa iti dai demisia daca esti bolnav? Mergi la medicul de familie, iti da concediu medical, iar obligatia ta este sa anunti la serviciu ca esti in concediu medical. Si asa, daca lucrezi de cel putin 7 luni, primesti bani pe concediul medical si ramai si angajat. Tu de unde ai picat?