| Joker3134 a întrebat:

Daca ai puscarie cu suspendare timp de 6 luni, dupa ce trec alea 6 luni e ca si cum nu ai fi avut niciodata puscarie cu suspendare? Adica la urmatoarea abatere dupa ce trec acele 6 luni vei primi tot cu suspendare?

5 răspunsuri:
| BlueDark a răspuns:

Puscarie cu suspendare 6 luni inseamna ca la prima abatere demna de inchisoare cu executare (daca va fi cazul)vei face cat ti-a dat pe fapta aia plus perioada suspendata. De exemplu:
Ai batut un tip intr-un bar si ai primit 6 luni de inchisoare cu suspendare.
Peste un an-doi, te trezesti sa mai bati un tip intr-un club si reusesti sa-l bagi in spital.Atunci iti da 1 an de inchisoare cu executare.
Tu in total vei face 1an+6 luni de inchisoare, pentru ca mai aveai ceva si de la cealalta fapta.
Pricepusi?
Apropo:Ai patit-o? Ce ai facut, mai tata?

| doctorandus a răspuns (pentru BlueDark):

De fapt: depinde daca mai e sau nu in perioada de incercare.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Joker3134):

Nu se stie, depinde ce hotaraste judecatorul.

| BlueDark a răspuns (pentru doctorandus):

Nu chiar. Daca esti in perioada de incercare, iti da imediat executare.In caz contrar, mai poate sa iti dea o suspendare.