| Joker3134 a întrebat:

Daca ai sub 30 de ani si consumi 5 ani doar bere dar foarte frecvent poti sa ai probleme cu ficatul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce inseamna frecvent
daca inseamna 1-2 beri la 2-3 zile nu e mare lucru.
daca inseamna litri de bere zilnic nu conteaza varsta, alcoolul nu face bine la nicio varsta

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns:

Alcool fara mancare: doar daca vrei carje/carucior incepand cu varsta de 40 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tata bea de la vreo 20 de ani bere aproape in fiecare zi. Cam 2l dar sunt zile când si 4l. Nu are absolul nimic si are 42 de ani. Cred ca depinde de la om la om. Oricum nu vad ce găsește așa bun in bere ca sa bea atâta de multă. Nu va apucați sa beți ca vin certuri in familie si suferință! Lasati-o rar cu băutura!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nimic... inca

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Asta da. știu ca nu va avea o bătrânețe fericită cum nici eu din cauza asta nu pot avea o tinerețe prea fericită...

| PumpkinDoll a răspuns:

Mai asteapta un an ca-ti spun eu.

| Claxon987 a răspuns:

Sigur

Răspuns utilizator avertizat
| Kannaker a răspuns:

Orice bautura alcoolica poate sa iti afecteze ficatul.