| B3HappyN0Worry a întrebat:

Dacă am 17 ani, pot călători cu avionul doar cu semnătura și acordul unui părinte legal? Sau cu însoțitor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti calatori pe curse interne fara nici un acord si fara insotitor.
Pentru plecarea in strainatate ai nevoie de declaratia ambilor parinti si un insotitor major, acesta poate fi si persoanalul de bord de pe avion. Unele companii aviatice percep o taxa pentru insotitor.

1 răspuns:
| Ionut58282856 a răspuns:

Poti calatori cu parintele. Doar de la 18 ani poti singur. Semnatura se da atunci cand tu pleci cu un parinte iar celalalt nu vine