| hUnTERRRRRR a întrebat:

Daca am bani pe paypal cum ii pot scoate in bani reali?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banuiesc ca nu ai inca un cont bancar legat de contul paypal, ca altfel ai fi stiut ca poti transfera singur banii, din contul paypal, direct in contul tau bancar.
Ma rog, transferul dureaza 4-5 zile lucratoare, deoarece paypalul este o platforma internationala de plati, iar tranzactia este considerata internationala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei sunt reali.
Ai nevoie de un cont bancar la o bancă din România, dacă locuiești aici.
Apoi este o procedură indicată pe paypal prin care înregistrerzi acel cont bancar pe contul tău de paypal, le conectezi.
Apoi faci transferul din contul de paypal în contul bancar din România. Dacă la acel cont ai atașat un card, îi poți scoate la bancomat.

| NLS a răspuns:

PayPal este un serviciu de plăti online, nu vei putea scoate niciodată cash din contul de PayPal.
Însă poti merge la banca ce a emis contul pe care l-ai atașat la contul paypal, și poți cere sa îți transfere suma în contul respectiv (nu contează dacă e cont de salariu, de economii... ).
Apoi din cont ii poți scoate. (fie de la bancomat sau ghiseu dacă e cont de salariu, fie de la ghișeu dacă e cont de economii).

| sunmetal11 a răspuns:

In primul rand, cand iti faci cont pe paypal, trebuie sa atasezi contului un card sau un cont bancar(link a paypal card).le trimiti copie de buletin si copie a unui extras de cont pentru a-ti demonstra identitatea.soliciti cod de la paypal, iar la banca, in cateva zile, pe extrasul de cont vei primi un cod de la paypal pe care trebuie sa-l introduci.din acel moment poti retrage banii din paypal in contul tau bancar.(in contul de la banca trebuie sa ai ceva bani pentru ca cei de la paypal iti vor trage intre 1 si 3 euro pe care ii vor vira din nou in cont dupa ce introduci codul trimis de ei. sper ca ti-am fost de ajutor!