| rockvandam a întrebat:

Daca am card visa si am 100€ pe el as putea cumpara ceva produse din America? Adica se transforma automat euro in dolar sau cum se procedeaza daca vreau sa cumpar ceva?

4 răspunsuri:
| Ionut58282856 a răspuns:

Se transforma valuta cum ai zis tu si s-ar putea sa iti ia taxe ca de ce nu? Daca statu nu te fura esti infractor

| Salontanul a răspuns (pentru Ionut58282856):

Ce legatura are statul sau statu' (nu "statu") cu comisioanele impuse de banci?

| Ionut58282856 a răspuns (pentru Salontanul):

Daca trebuie sa iti explic eu asa ceva nu are rost, si nu imi pasa cum se scrie, se intelege. Dar na asta e.

Răspuns utilizator avertizat