| Frank51 a întrebat:

Dacă am certificat de garanție de la depanero nu mai am treaba cu eMAG nu?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde unde ai achizitionat produsul, garantia apartine direct de unde a fost livrat sau cumparat cand ai mers in persoana dupa el

| Wr3nch a răspuns:

Ba ai. Daca se defecteaza il duci in showroom sau suni la Emag sa vina dupa el, si tot de la ei il primesti cand e reparat.

| Frank51 explică (pentru Wr3nch):

Citez eMAG: "3. Daca in sectiunea Garantiile mele produsul figureaza avand certificat de garantie tiparit (care a venit in cutie, impreuna cu produsul), oferit de catre producator, contacteaza unul dintre service-urile autorizate specificate in el pentru a beneficia de repararea produsului."

Bănuiesc că depanero e legat de eMAG? E foarte simplu procedeul pe eMAG big grin

| Wr3nch a răspuns (pentru Frank51):

Eu am avut digital, si nu ai mentionat ce certificat ailaughing Oricum daca e defect poti cumpara altul nou, ca Depanero o sa iti manance nervii.

| Frank51 explică (pentru Wr3nch):

Am si digital, e prima oară când trimit ceva in service și de asta întreb. Poimâine vine curier deja, sper sa am noroc și să se termine cu bine.

| Wr3nch a răspuns (pentru Frank51):

Well, sper. Eu am avut probleme cu incarcatorul la laptop si le-a luat 4 saptamani sa isi dea seama ce arelaughing)

| Dismally a răspuns:

Daca ai garantie de la depanero roaga-te sa nu se strice produsul big grin

| Frank51 explică (pentru Dismally):

Mi s-a stricat ceva laughing

| dannyel86 a răspuns (pentru Frank51):

Completezi formularul de garantie si eMag iti trimite curier si preda produsul defect la Depanero. Returul se face in acelasi sistem.
https://www.emag.ro/info/form/pickup

Daca service-ul nu e asigurat de Depanero, vei contacta direct pe cel autorizat de producator (din formularele primite odata cu produsul).
In acest caz, eMag nu mai are nicio responsabilitate.
Reparatia se va face la unul dintre service-urile indicate de producator.

| Dismally a răspuns (pentru Frank51):

Vorbeste cu cei de la EMag si pregateste-te psihic pentru experienta neplacuta cu depanero happy