| SamsungElectronics a întrebat:

Dacă am comandat de pe eMag un produs, eu trebuie să îl ridic produsul de la easybox.

Cum trebuie să procedez?

Card nu am să plătesc cu el, am doar bani în mână, trebuie să bag bani în easybox?

Știu că poț să scanezi sau să scrii codul acolo pe aparat.

Că cred că în ziua de astăzi nu ți-l mai aduce curierul acasă produsul comandat.

Care este treaba?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia cardul de la un prieten si plateste cu el. Apoi ii dai banii prietenului. Nu poti plati cu lei.

| darrio2007 a răspuns:

Nu aveai cum sa comanzi la easybox daca nu plateai cu cardul, online, in momentul cand ai facut comanda sau cu cardul direct de la easybox. Se bifeaza varianta in momentul comenzii.
Deci, e clar, nu ai facut comanda.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La easybox platesti exclusiv cu cardul, sau le comanzi dupa ce le-ia platit online. Cash nu merge.
Si curierii aduc fara probleme orice produs de la eMAG. Si la ei poti plati cash

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu puteai să comanzi cu predarea la easybox, dacă nu ai plătit deja.
Că cred că în ziua de astăzi nu ți-l mai aduce curierul acasă produsul comandat.
Dacă crezi asta, citește cu atenție modalitățile de plată și de livrare de pe site.

| Brizbriz a răspuns (pentru sadrian46):

"acum 3 ore | sadrian46 a răspuns:
Nu puteai să comanzi cu predarea la easybox, dacă nu ai plătit deja."

se poate, eb au POS incorporat, insa, INTOTDEAUNA iti baga costuri suplimentare, asa ca trebuie sa ai un motiv serios RAU sa il folosesti

| Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):

Asa este dar costul suplimentar la plata cu cardul nu este asa mare. Mie mi-au luat 2 lei! Nu stiu daca la toate magazinlee din pltaforma eMag este la fel!

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

"acum 6 minute | Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):
Asa este dar costul suplimentar la plata cu cardul nu este asa mare."

asa e, dar problema e alta, poti sa te razgandesti oricum si dupa ce ai platit, moment in care nu e nici o diferenta oarecare daca platesti on-line sau cu, cardul la EB

| sadrian46 a răspuns (pentru Brizbriz):

Scuze.

| Brizbriz a răspuns (pentru sadrian46):

Np

| Crackman a răspuns:

Platesti doar prin card la easybox