| GeorgeMihai a întrebat:

Daca am deviatie pot trece examenul ORL pentru recrutare?

5 răspunsuri:
| Figaro69 a răspuns:

Categoric nu, trebuie sa fii sanatos tun daca vrei sa dai pentru academia de politie sau scoala de politie.

| GeorgeMihai explică (pentru Figaro69):

Poate pentru politie, ca pentru jandarmi, m-a trecut si aveam si deviatie minora de sept si polipoza pe partea stanga.A scris cu rosu pe hartie, dar pe urma dupa multe insistente a scris peste diagnostic ''Sub tratament.''

| GeorgeMihai explică (pentru Figaro69):

Oricum nu e nimeni chiar perfect ''sanatos'' in M.A.I.Astea-s lucruri minore legate de caile nazale. Daca era o problema cardiaca care nu isi arata semnele sau o problema legata de unu dintre organele anatomice as mai fi zis.Dar pentru ceva minor dupa parerea mea nu are pentru ce sa-si bata capu.

| Figaro69 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Atunci depune-ti dosarul medical si vezi care iti sunt sansele, mult noroc!

| GeorgeMihai explică (pentru Figaro69):

L-am depus, a fost aprobat. Oricum trebuie sa-l reinoiesc in februarie.Multumesc!