| Nuzicnume a întrebat:

Dacă am făcut rezervare la bilete de avion prin wiZZ SI AM PUS DOAR numele de familie și un Prenume se accepta? Cum se face check in online? Dacă cumpar Member wizz discount și merg cu un însoțitor, acel nume se va putea ulterior modifica? Dacă am 2 bilete sau mai multe cu dus întors, pot modifica numele la unul din pasageri doar pe un segment? (Chiar dacă se taxează )
Acest abonament wizz discount nu se poate folosi și Pt altcineva, fără mine?
La aeroport trebuie să prezint biletul printat dacă am făcut check in online? Cine a fost cu wizz și ryan și ma poate ajuta, contact in privat,

1 răspuns:
| vladutcornel a răspuns:

Check-in se face online pe https://wizzair.com/ro-ro/ Apeși pe "Check-in și Rezervări", completezi numărul de confirmare și numele de familie.
Nu țin minte sigur, dar cred că la Check-in poți să completezi numele complet și al tău și al persoanei cu care mergi.
Poți să aștepți până cu o zi-două înainte, când știi sigur cu cine mergi ca să faci check-in-ul.

Nu cred că poți folosi Wizz-Discount pentru altcineva, cel puțin după ce ai făcut rezervarea, dar e pot să mă înșel.

La aeroport, trebuie să prezinți check-in-ul printat.