| brokxy a întrebat:

Daca am fost luata in plasament de mica si acum am 19 ani de ce naiba nu ma lasa cei de la asistența socială in pace și trebuie ei sa vina in vizita si să-mi țină evidența?! Lol că-mi vine să ma mut la dracu numai să scap de ei

6 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pentru ca așa prevede Legea. Daca nu te-ar fi vizitat si nu ti-ai fi găsit de munca le-ai fi reproșat. Lor li se cer statistici cu privire la copiii avuți in plasament dar nu stiu pana la ce vârstă. Daca as fi eu in locul tau m-aș bucura, si chiar eu le-aș face lor vizite si le-aș mulțumii pentru ca m-au ingrijit si educat.

| OctavianSps a răspuns:

Am eu o intrebare.
De ce in unele intrebari te dai baiat iar in altele fata?

| minrest a răspuns (pentru OctavianSps):

Pentru ca am o problema de identitate de gen; pentru tine sunt intodeauna baiat.

| OctavianSps a răspuns (pentru minrest):

Nu inteleg.

| minrest a răspuns (pentru OctavianSps):

Gluma consta in faptul ca o persoana cu probleme de identitate de gen se poate simti cand fata, cand baiat, si pune intrebari in functie de cum se simte la un moment dat. Fara gluma acum, acest user intreaba numai ca fata, are si o poza de fata.

| Ana7807820 a răspuns:

Ca sa te sustina emotional si pentru ca nu cred ca esti pregatita de viata de afara.
Daca vrei poti sa mergi la locul de unde ai fost adoptata si sa le ceri sa nu mai vina la tine pentru ca ai si tu o varsta pana la urma. 13, 14, 15 ani mai inteleg dar 19...