| Gorgeous1999 a întrebat:

Daca am inchiriat o garsoniera pe data de 10, facturile cand o sa imi vina? Dar chiria?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiria o platesti cand te ai inteles cu proprietarul
facturile le platesti cand vin... de obicei ai la dispozitie 1-2 saptamani pana la data scadenta.\

Pe scurt intrebarile tale nu au sens

| johnnny123 a răspuns:

De unde vrei să știm noi când trebuie să le plătești?

Chiria o plătești atunci când scrie în contract că trebuie să o plătești (sau când te-ai înțeles cu proprietarul). Facturile îți vin în funcție de data la care au fost încheiate respectivele contracte de utilități.

| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Facturile nu vor veni toate în același timp, vin pe parcursul lunii. De asemenea, ziua pentru plata chiriei se stabilește între tine și proprietar.

| curioasa210 a răspuns:

Chiria ti-o stabilesti tu si proprietarul. Facturile vin pe parcursul lunii. Ai o saptamana-doua pana la data scadenta.