| Isac_Ioan_1967 a întrebat:

Daca am peste 12 ani pot sa-mi pun aparat dentar fara sa dau bani daca e sa dau bani spuneti-mi o suma asa in mare. urgent urgent

Răspuns Câştigător
| Arii2 a răspuns:

20 de milioane partea de sus plus cand iti strange aparatul in fiecare luna dai 50 de lei daca iti pui si jos 100 roni.

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Bucuresti 700 ron partea superioara, si 50 lei control o data la 45 de zile.

| Anna121 a răspuns:

Eu am dat 1200 lei pe arcada, am si sus si jos deci 2400 lei in total. Iar controlul lunar ii 50 lei pe arcada.

| Ryss a răspuns:

Nu contează vârsta.
Aparatul e aparat, si se plătește.
Eu am dat în jur de 2000-2500 de lei pe partea de sus. Jos nu mi-am pus.
De obicei, cel mai bine e să pui atunci când esti mai mic, fiindcă presiunea e mai puțin simțită.
Dar, ce să faci?
Eu am 14 ani si îl port de o lună.
Baftă! :3

| a9lex88888 a răspuns:

Eu am unul de safir si am dat 5.000 de lei (sus si jos) pe langa aceasta suma mai platesc si 160 de lei pe luna pentru intretinere.Pretul difera in functie de cabinetul stomatologic.
Dupa ce ai purtat un aparat dentar trebuie sa monitorizezi aparitia maselelor de minte asta daca nu vrei sa dai banii degeaba.