| anonim_4396 a întrebat:

Daca am pus mana pe un pui de caprioara abia facut,e posibil ca mama sa nu il mai recunoasca?
Daca nu vine si il mut de acolo peste noapte, iar caprioara vine si nu il gaseste, se va mai intoarce a 2 zi sa il caute?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte posibil sa nu-l recunoasca fiindca tu ai alt miros pe mana si atunci animalul poata sa miroasa atranspiratie de la ine, ceea ce va pune pe fuga pe caprioara mama.
Pana a doua zi puiul poate sa moara...

| sparklingqueen a răspuns:

Mama lui tot o sa il recunoasca chiar daca l-ai atins.Multa sanatate.

| SelenaTpu a răspuns:

E ok. Îl recunoaște.
Nu sunt așa de proaste animalele și nu știu de unde a plecat chestia aceasta cu nerecunoașterea puilor.

| wowmentol2 a răspuns:

Nu este nicio problema, mama lu o sa-l recunoasca.