| Doru_Balan_1990 a întrebat:

Daca am terminat clasa a 12-a si as vrea ca vara aceasta sa imi iau bilet de tren, voi mai putea avea parte de reducerea pentru elevi sau nu mai pot beneficia de ea?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai terminat, nu, nu mai ai reducere.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca te inscrii la o facultate atunci poti calatori gratis cu trenul. Daca nu mai esti elev nu mai beneficiezi de nicio reducere.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai terminat liceul, inseama ca nu mai esti elev si nu mai poti beneficia de reduceri de care beneficiaza doar elevii.
Chiar daca te inscrii la o facultate, tot nu poti sa beneficiezi de reducere, pana nu incepe anul universitar si obtii legitimatie de student.

| zăGhost a răspuns:

Poti peste vara.

| Claxon987 a răspuns:

Eu zic sa intrebi la cfr mai sigur, dar eu cred ca pana in sept 2018 poti inca beneficia de reducere. Atunci se termina un an scolar si incepe altul.