| Cosmin13455 a întrebat:

Daca am trai in 11 dimensiuni si le-am si percepe, practic am trai pentru eternitate? avand in vedere ca ma si nasc si mor in acelasi timp?

6 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

De unde-ţi ies perlele astea? laughing

| mentholinks a răspuns:

Te-ai gandit mult?

| iamprettybored a răspuns:

Mi-ai provocat un mindfuck. Am citit mai de. mult despre teoria corzilor cu cele 11 dimensiuni, dar de unde ai convingerea că te naști și mori in același timp? Și cum înseamnă asta că trăiești pentru eternitate? Semantic nu are sens. Dacă mori atunci când te naști, nu ai cum să trăiești pentru eternitate. Nu trăiești deloc dacă mori când te naști.
Deci sunt destul de sigură că... nu. 99%. Adevărul este că teoria asta cu dimensiunile este încă în stadiul de teorie, cercetătorii nici n-ai idee cât de puține știu, întrebarea ta este mult prea specifică, iar despre aceste 11 dimensiuni se știu prea puține pentru a avea un răspuns.

| Bogdiy14 a răspuns:

Nu, capacitatea creierului (mai ales al tau) nu iti permite sa traiesti 11 vieti in aceelasi timp si ai reusii sa traiesti 11 vieti simultan dar nu ai putea sa pastrezi memorile din toate vietile. Chiar daca traiesti 11 vieti nu inseamna ca o sa traiesti pentru eternitate deoarece la un moment dat o sa mori in toate 11 si eu personal nu prea cred in reincarnare.

| DanyUzZy a răspuns:

Desigur, dar daca este o imbinare intre acestea se poate crea un paradox interdimensional care poate duce la un fel de supernova in matrix iar prin urmare totul o sa fie distrus.

| iamprettybored a răspuns (pentru DanyUzZy):

E la mișto raspunsul tău? laughing)