| PetriceGabriel a întrebat:

Daca am un cont bancar in strainatate(volksbank), si nu mai stiu pinul cardului, pot scoate bani de la o banca aici in Romania, doar cu buletinul?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Este ca si cand ai veni la mine sa-mi ceri bani din salariul vecinului. Poti sa ma crezi deoarece am lucrat la banci circa 6 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Stiu ca Volksbank a fuzionat de la 1 ianuarie 2016 cu Banca Transilvania. Cel mai bine ar fi sa mergi sa intrebi la bancă.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Asa este! Doar ca actioneaza inca sub vechea sigla. Nu si-o schimbasera inca atunci cand am plecat eu de la banci.