| Stefanut12345242 a întrebat:

Daca am un pocket bike si de ex vin de pe camp si de pe camp pana acasa fac 1km si ma prinde politia imi face direct dosar sau avertisment?

1 răspuns:
| DeadTurnerOriginal a răspuns:

Sigur nu ai voie sa mergi cu ea pe strada daca nu este inmatriculata. Deci nu, v-a trebuii sa mergi pe jos cu ea de mana sau sa o iei cu o masina sau o remorca.
Desi nu sunt sigur de raspunsul asta, iti recomand sa cauti aici raspunsul tau: https://www.e-drpciv.ro/legislatie/codul-rutier-simplificat/