| Lopavhango a întrebat:

Daca am zgâriat echipamentul remote adică laptop și îmi închei contractul cu firma,va trebui sa îl plătesc? El nu a fost nou,in procesul verbal nu scria de starea lui estetica,i am făcut o zgârietura in colț, probabil când am pus ghiozdanul jos s-a apăsat mai tare. Nu știu sigur daca o avea de dinainte însă acum am văzut o.El mai are zgârieturi superficiale pe spate, totusi

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa-l platesti daca l-ai stricat, zgariat, spart, rupt sau produs modificari.
Ar trebuii sa scrie in contarctul de munca asta, fiindca la demisie sau terminarae contactului de munca, trebuie sa predai echipamentul in aceelasi conditii in care l-ai primit. In caz contrar, platesti reparatia sau produsul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa i ti spună ei cand vei incheia contractul, poate ramane la tine laptopul.

| mihai69 a răspuns:

Sunt sigur că dacă în rest e 100% funcțional nu vor fi probleme.

| Lukasssz a răspuns:

Nu,sa fim seriosi nu au verificat ei cate zgarieturi a avut laptop-ul laughing

| AndreiIonut24 a răspuns:

Nu trebuie sa-l platesti. Am patit la fel la fostul loc de munca.