| grigor3 a întrebat:

Daca armata ar fi obligatorie, poti sa n-o faci si daca ai o facultate la care trebuie sa te duci doar la examene si la practica?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu exista nicio facultate la care sa fie specificat sa te duci doar la practica și examene. Când te înscrii la facultate, iei la cunoștința ca ai cursuri, seminarii etc zilnice și e alegerea ta dacă vrei sa te duci sau nu. Poate te referi la învățământ la distanță dar cred ca acolo e aceeași poveste, căci dacă e sa fie armata obligatorie bănuiesc ca sunt obligați sa mearga cei care nu sunt înscriși in nicio forma de învățământ.
Dar și atunci s-ar umple toate facultățile numai ca sa scape de armata, deci ar trebui sa găsească niște reguli mai bine puse la punct laughing