| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca ati facut rezervare, prin achitare avans, la o pensiune, puteti modifica data la care incepe sejurul, daca sunt dupa alte preturi? Intreb aici si nu sun efectiv acolo pentru ca nu stiu sigur daca modific, doar teoretic vreau sa stiu.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Modificare poate insemna pret aditional pentru ca dai peste cap planurile pensiunii, mai sant alti oameni care isi fac planul acolo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot teoretic o sa iti spuna si ei daca ii suni ca doar realizezi ca e imposibil sa stim noi politica pensiunii la care mergi tu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acolo trebuie sa suni.

| mihai69 a răspuns:

La unii poate că da, la alții poate că nu, la alții e posibil să accepte, dar cu plata diferenței.
Alege pensiunea apoi ia legătura cu administratorii săi și stabilește clar ce și cum.

| johnnny123 a răspuns:

Si ce are daca suni acolo si pui intrebarea asta, chiar daca nu schimbi rezervarea? Te temi ca se vor supara?

Este ca si cum ai spune "Vreau sa stiu la ce ora este un tren spre Suceava, dar nu vreau sa sun la informatii CFR pentru ca nu stiu daca voi pleca. Asa ca mai bine o intreb pe casierita de la supermarket"

| alexalexandrusincerul explică (pentru johnnny123):

M am gandit asa:daca eu sun si ma vede ca nu stiu daca modific sau nu, o sa zica ca sunt nehotarit si ca am sunat degeaba, sa sun daca vreau ceva sigur, mai ales la cum am vazut ca reactioneaza, nu e prea rabdatoare.

| johnnny123 a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Dar nu te-ai gandit si ca cei de la pensiune sunt singurii care-ti pot da raspunsul corect...