| alexalexandrusincerul a întrebat:

Dacă aveam mâine dimineață o programare la un salon,o pot anula azi? Programul de azi s-a terminat, deci nu mai raspunde la telefon, dar pot trimite un mesaj? Este tarziu? Ma poate obliga sa ii plătesc sedinta?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti sparg usa si te aduc cu forta la salin sa stii...

| Sunshine123 a răspuns:

Nu te poate obliga sa platesti o sedinta pe care nici nu ai avut-o inca. Poti sa suni maine dimineata cand se deschide salonul si sa le spui sa anuleze sedinta. Mesajul nu cred ca o sa il vada la timp sau nu o sa il vada deloc, unele saloane au PC altele doar telefonane fixe sau mobile. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| alexalexandrusincerul explică (pentru Sunshine123):

Păi mi e frică să nu spună că trebuia să zic mai din timp ca nu vin.

| Sunshine123 a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Poate ai uitat, poate nu ai stiut nici tu ca nu te mai poti ajunge la programare. Nu te speria, ei trebuie sa fie intelegatori, indata ce anunti vor lua pe alt client in locul tau, pentru ei nu este o pierdere. In plus daca uiti sa anunti si te asteapta 5-10 min trec la alti clienti. Deci curaj happy fara frica nu iti poate face rau nimeni prin telefon. Asta a fost decizia ta si ei trebuie sa respecte.

| NRazvan a răspuns:

Suna maine dimineata la prima ora sa anulezi programare si gata. Singurul risc pe care il ai este ca alta data sa nu-ti mai faca programare, in rest nu ti se poate intampla nimic rau.