| LanguageMaster a întrebat:

Dacă bijuteria nu are marcaj cum aflu câte karate are?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamnă că este aur de trompetă.

| sierra1 a răspuns:

"nu are marcaj... câte karate are"

simplu: n-are

| Zuzu1991 a răspuns:

Mergi la un expert (aur, diamante, etc.)
insa, daca nu are marcaj, s-ar putea sa ajungi la parnaie, pentru bijuterii... FURATE, indiferent daca ai furat sau nu

mai exact, maine devin Superman, ma duc pe Jupiter, iau un cristal de pe suprafata NU atmosfera (care e formata din hidrocarburi) si tot ma aresteaza pentru ca, respectivul cristal nu e "omologat" (adica am cel mai mare diamant din toate timpurile pe pamant, dar nu e inregistrat la muele de autoritati)

pe scurt: mult syctir cu MULTE spune dar asta e legea

| Furnicuta000 a răspuns:

Mergi la un amanet si o verifici

| Iote a răspuns:

Daca bijuteria nu are marcaj, nici nu este aur.
Dar poti verifica la o casa de amanet. Se facea gratuit, nu stiu daca nu s-a schimbat ceva si la ei.