| croissant a întrebat:

Daca calatoresc cu avionul am voie sa aduc alimente? Suc, apa, sandwich, ceva de rontait?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Ai voie pana la controlul de securitate, adica dupa ce faci check in-ul si/sau inregistrezi bagajul de cala. Sfatul meu e sa mananci de acasa...
Ca lichid, in bagajul de cala ai voie, alimente doar daca-s sigilate, dar nu in bagajul de mana. In cel de mana, poti lua maximum 100 de mililitri, dar asta inseamna ca parfumurile si fondurile de ten se pun si ele, asa ca alege cu grija.

4 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Lichide doar maxim 100 ml chiar daca e apa sau suc. Poti sa cumperi din avion cand trec cu carutul. Biscuiti, covrigei, chipsuri e ok.

| gogu220 a răspuns:

Ca idee, în ce dată ai biletele de avion?

Că parcă ai fi prima ersoană care pleacă cu avionul, şi nu de alta dar m-am acrit de întrebările pe tema asta.
Vezi că nu ai voie nici cu foarfece sau cuţite în bgajul de mână iar samponul de peste 100 ml mai bile nu îl iei.

| SomethingFunni a răspuns:

Fiecare companie are propriile reguli la bord. In general, fara lichide.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Nu.Si iti recomand ca atunci cand astepti sa te imbarchezi, nu lua sandvisuri de la magazinele de acolo din aeroport.Am dat eu aproape 30 pe un croasant cu cascaval care zici ca fost taiat naspa, si un salam de tot ***.30 lei.Si era ieftin ala.Mai bine mori de foame.