| DenimM a întrebat:

Daca cineva imi sie numele si prenumele si conus IBAN de la card, imi poate retrage bani de pe card?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu datele astea, cineva poate DEPUNE bani in contul tau. Ca sa scoata, ii trebuie PIN-ul de la card. Pe care, sper din toata inima, ca nu ti-a trecut prin cap sa-l pui pe Facebook sau ceva!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti poate retrage de la bancomat, trebuie sa stie si codul PIN.
De asemenea nu poate retrage nici de la ghiseu, acolo ii cere cartea de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu, retragerile folosind codul iban se pot face doar de titular in baza unui act de identitate