| georgelvaciu a întrebat:

Daca comand ceva din afara prin posta eu am buletinul facut in alta localitate si unde stau eu e total alta locatie daca as comanda coletul pe locatia actuala unde sunt pot sa-l ridic sau sunt nevoit neaparat sa-l livrez pe locatia unde am buletinul facut?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Poti comanda din strainatate la orice adresa doresti sa fie livrat coletul, atat timp cat adresa e scrisa corect si cat mai detaliat in comanda.
Buletinul face dovada ca tu esti destinatarul coletului, si pe baza lui il si primesti.
Adresa de buletin face dovada de domiciliu; nu te conditioneaza sa primesti corespondenta la adresa lui, daca te afli in alta localitate.

2 răspunsuri:
| georgelvaciu explică (pentru dannyel86):

Oh perfect atunci Mersi mult

| mihai69 a răspuns (pentru georgelvaciu):

De fapt, nu e chiar așa, Dacă trimiterea vine pri Poșta română, degeaba ai buletin - trebuie să corespundă adresa din el cu cea scrisă pe pachet, altfel nu pupi tu niciun pachet.
Dacă însă vine cu un serviciu de curierat, atunci nu e nevoie să fie și adresa identică cu aia din buletin (mă rog, cartea de identitate).