| MihocSilviu a întrebat:

Daca comand un produs care sa fie livrat prin posta romana,o sa ajunga la domiciliu prin postas sau trebuie sa merg sa il ridic de la oficiul postal,daca da cum fac sa ridic,ce trebuie sa dau, nu am mai comandat niciodata prin posta?

Răspuns Câştigător
| Piikachu a răspuns:

Daca stai la tara e posibil sa ti-l aduca postasul dar e posibil sa nu ti-l aduca si sa faca pe prostul, oricum dupa 3-4 zile te duci la posta. Daca stai in oras, o sa iti vina o hartie prin care te cheama la posta. o sa ai nevoie de buletin dar nu prea cred. doar de bani. Bafta!

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

O să ți-l aducă poștașul. Deci tu nu trebuie să te deplasezi.

| nifron a răspuns:

Salut! La mine sa stii ca ma suna postasu si mi zice ca am ceva de primit. Si daca vreau mi l aduce el sau ma duc eu personal si l ridic. Iti v a trebui doar buletinul si acolo completeaza diriginta un formular unde platesti si semnezi. Asta e tot.

| PourFavour a răspuns:

De obicei iti vine o citatie acasa de la posta prin care iti zice ca ai primit un colet. si te duci tu sa il ridici happy
Funda?