| Cozmea022004 a întrebat:

Daca comanzd doua lucruri de pe olx in acelasi timp si vin in aceeasi zi, transportul se pune la pret doar o data sau pe fiecare obiect?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Depinde de unde vin, de transportator, etc.
vin in aceeasi zi si costa transportul numai odata, numai daca au acelasi vanzator

23 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare comanda venita de la alt furnizor se transporta si se taxeaza separat.

| Cozmea022004 explică (pentru Bula):

Aaa,si daca sunt 2 obiecte de la acelasi furnizor se aplica doar o singura taxa de transport?

| Bula a răspuns (pentru Cozmea022004):

Da, daca le pui deodata un cosul de cumparaturi.
La finalul comenzii iti afiseaza fiecare titlu de plata si suma totala.

| anonimuIl a răspuns (pentru Cozmea022004):

Da, plătești doar transportul cutiei unde ți-a pus vânzătorul cele 2 obiecte.

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Ce cos de cumpărături visezi tu la OLX?

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Daca n-ai sti, pe OLX vind si firme, chiar mai multe produse.
M-am referit la "cosul" comandat la asemenea firme (adica mai multe produse d-intr-un loc).

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Ehh, cevaa zici și tu acum.
Vorbeai de cos, de comandă, da suma etc etc. Clar erai pe lângă.

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Nu e problema mea daca nu intelegi ce este un "cos de cumparaturi" pe internet. tongue

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Îl înțeleg. Doar că el nu exista pe OLX. Oupsi. Zi bre că ai gresit și aia e. Că dai mai nasol daca o faci pe prostul în continuare.

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Gresesti.
Prin OLX chiar am cumparat de la o firma mai multe lucruri, "in cos" (adica impreuna, intr-o singura comanda).

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Aha.
Și, citez din tine

"La finalul comenzii iti afiseaza fiecare titlu de plata si suma totala."

Ce suma și ce titlu de plata ți-a afișat olx?

Ai gresit, lași balta, te faci de cacao

| goguPatent a răspuns (pentru Bula):

Boss, tu știi ce e ăla OLX și cum funcționează?

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

OLX nu-ti afiseaza nici o suma totala.
E doar un site de publicitate.
FIRMA vanzatoare iti face totalul de plata, deseori chiar pe site-ul a carui link a fost publicat pe OLX (sau Facebook etc.).
Mai trebuie sa inveti metode de vanzare online!

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Aha, deci ai răspuns omului total pe alaturi. El întreabă de OLx tu ii zici de neagicu srl.

Ce vrăjeală pe capu tau, numa sa nu zici că i-ai răspuns o tâmpenie.

| Bula a răspuns (pentru goguPatent):

Evident ca stiu.
Este un site de publicitate, unde se pot prezenta produse sau servicii sau chiar si link-uri la alte site-uri proprii ale celor care vor sa vanda ceva.
Asemanator functioneaza si alte site-uri care vor sa fie cunoscute si sa faca vanzare (vezi e-Mag, Piata A-Z, chiar si Facebook sau Amazon).
Daca "sapi" un pic in spatele anunturilor, vei afla despre ce vorbesc. happy

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Inainte am dat un raspuns lui @goguPatent.
E valabil si pentru tine!
Mai invatati si ce se afla in SPATELE lucrurilor, ascuns!

| goguPatent a răspuns (pentru Bula):

Încurcasi olx cu eMAG și acu omu caută de nebun cosul și suma pe olx hahahahaha

| mi25 a răspuns:

Doar daca cele doua lucruri sunt puse in acelasi colet.

| mi25 a răspuns:

Transportul se plateste pentru un colet, la greutatea acestuia.

| anonimuIl a răspuns:

Dacă cumperi și 10 produse de la un singur vânzător și ți le pune într-o singură cutie plătești ca și cum ai plăti doar pentru un produs. Plătești transportul cutiei în care sunt produsele.

| anonimuIl a răspuns:

Plata transportului se face la coletul trimis de vânzător și poate să fie în el 1 produs sau 10 produse.

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu se pun in acelasi transport, OLX e un site de anunturi, deci fiecare vanzator e separat, transport separat.

| Andrei32244 a răspuns:

Ai dat fundala un raspuns la fel de idiot ca tine.